20 qershor 2010

Dzeko pranë largimit

Sulmuesi i Wolfsburgut, Edin Dzeko, duket të jetë gjithnjë e më pranë largimit nga skuadra gjermane, pasi që këta të fundit kanë filluar negociatat për sulmuesin uruguaian të Palermos, Edinson Cavani.

Sulmuesi boshnjak është duke u kërkuar nga Tottenhami, Manchester City, Juventusi dhe Milani. Dzeko ka një çmim prej 35 milionë funtesh, ndërsa nuk mendohet se ‘ujqit’ do të marrin oferta më shumë se 28 milionë funte.

Edinson Cavani dhe sezoni i tij i suksesshëm në Itali me Palermon, kanë bërë që drejtuesit e Wolfsburgut të mendojnë seriozisht për reprezentuesin uruguaian. Ai pritet të largohet nga Sicilia për 20 milionë funte.