23 qershor 2010

Juventusi kërkon Forlan

Juventusi është i gatshëm që të nisë negociatat për sulmuesin fantastik të Atletico Madridit, Diego Forlan, ndërsa për këtë pritet të shfrytëzohet dhe Tiago.

Sportivja nga Torino, Tuttosport, pohon se Zonja e Vjetër e ka identifikuar Forlanin si top lojtarin që do të duhet të transferohet këtë verë. Juventusi për këtë pritet të shfrytëzojë lojtarin e huazuar në kahe të kundërt, Tiago, pasi edhe futbollisti edhe Atletico Madridi dëshirojnë të qëndrojnë së bashku.

Juventusi nuk ka ndonjë problem për këtë, pasi që në këmbim e dëshiron Forlanin. Giuseppe Marotta pritet të takohet me zyrtarët e Atleticos shumë shpejtë për çështjen Tiago, ndërsa do të shfrytëzohet rasti për të kërkuar edhe shërbimet e Forlan. Atletico është i interesuar edhe në Fabio Grosson dhe mendohet se Grosso dhe Tiago, plus para shtesë, do ta bindin Atleticon ta pranojë marrëveshjen.