29 qershor 2010

Milani shënjestron Caceres

Milani e ka identifikuar mbrojtësin e Barcelonës, Martin Caceres, si opsion për përforcimin e mbrojtjes gjatë këtij afati kalimtar.

Eurosport pohon se Masimiliano Allgeri beson se uruguaiani do të ishte një opsion i mirë për të përforcuar mbrojtjen, por Rossonerët do të dëshironin ta merrnin atë si huazim, përderisa Barcelona dëshiron ta shesë në mënyrë permanente.

Milani ka pasur telashe në krahun e djathtë të mbrojtjes gjatë sezonit të kaluar pasi që Gianlucia Zambrotta, Massimo Oddo dhe Ignazio Abate kanë dështuar të lënë përshtypje.