28 qershor 2010

Juventus në kërkim të Taiwo

Gjiganti italian, Juventus, raportohet se është i interesuar të transferojë mbrojtësin e Olympique Marseille, Taye Taiwo.

Me Nigerinë që tashmë është jashtë Kupës së Botës, Taiwo është i lirë për të menduar opsionet e tij për largim nga Marseille.

Taiwo së fundi është lidhur me ribashkim me ish-bashkëlojtarët Lorik Cana dhe Boudewijn Zenden te Sunderlandi, por ai është edhe dëshirë e trajnerit të Juventusit, Gigi del Neri.