07 qershor 2010

LAJME NEWS 07.06.2010 - GrandeJuve • Markizio quan Romen " Hajdute " - Gjate Himnit te Italise ne ndeshjen me Zvicren ( miqesore ) kohet e fundit eshte vene ne ?? Markizio pasi ai mendohet se i ka quajtur Romanet " Hajdute " . " Che Sciava di Roma LADRONA iddio le creo ...Agjenti i tij mohon gjithcka poashtu dhe disa tifoze ..

 • Ostellino : " Mos e beni Juven Sampdoria " - Nje gazetar i Corriere della Serra dhe njekohesisht tifoz i flakt i Juves Ostellino u ka derguar nje leter drejtuesve me te larte te Juves duke filluar me kritika te ashpra pasi sipas tij Juvja nuk eshte Sampdoria dhe Marrota dhe Del Neri mundohen qe te bejne nje koloni me lojtar te Sampit me fanellen bardh e zi . Sipas tij Palombo dhe Ziegler nuk jane per Juve dhe jane te dobet , sipas tij largimi i Diegos do ishte keq dhe nga ana finansiare por dhe ajo teknike . Per Melon deklaron se i duhet nje lojtar mesi fushe si P.s. Ne Fiorentina kur ishte ose Brazil . Pastaj ai thote se Bonucci me Kielinin do ishin kopje ideale. Loja rreth mesit te fushes luhet rreth Markizios dhe Alex me Dzekon duhet te jene titullar ose Pazzini . Ai flet per Kielinin dhe thote se eshte qendermbrojtesi me i mire ne Itali dhe bote .

 • Abete mbron Markizion - Presidenti i Figc mbron Markizion pas disa videove te lancuara dite me pare ne youtube ku mendohet se Markzizio gjate hiimnit italian ka quajtur Romen " Hajduta " . Abete thote se nuk dallohet fare aty dhe i duken gjera te pakuptimta keto qe dalin .

 • Juventusi në ndjekje të Berbatov - Përkundër deklaratave të fundit të Sir Alex Ferguson se Dimitar Berbatov nuk është në shitje, duket se e ardhmja e bullgarit është ende e dyshimtë.Sipas një raporti në Eurosport, gjiganti anglez Manchester United po shqyrton mundësinë e zvogëlimit të borxheve me anë të shitjes së ish-sulmuesit të Tottenhamit. Juventusi thuhet të jetë i interesuar për të, ndërsa Berbatov vlerësohet të jetë i shtrenjtë rreth 22 milionë euro.

 • Presidenti i Atl. Madrid : Asnje oferte per Aguero - Presidenti i Atl. Madrid Cerezo ka qartesuar gjithcka pasi koheve te fundit ishte klubi i tij Atletico me Agueron shume te perfolur . Ai ka shtuar se nga Juve nuk ka ndonje oferte per Agueron , poashtu ai ka shtuar se ne per Trezegene dhe Grosson nuk jemi te interesuar , Tiagon e deshirojme por .... .

 • Merkato , Juve " sulm " per krahet - Marrota dhe Paratici pergatitin blerjet e para , ne qofte se eshte arritur marreveshje me Pepen , eshte arritur dhe nje marreveshje verbale me Krasic , mungon vetem akordi me CSKA pasi me lojtarin gjithcka duket e mbyllur . Juve ditet ne vazhdim do ti ofroje nje oferte Catanias per Martinez , ndersa per Marco Mottan e Romes eshte duke ardhur drejt finalizimit dhe akordi duket prane .
  Nderkohe Juve ka nxjere ne merkato : Grosso, Zebina, Grygera, Camoranesi, Poulsen, Sissoko, Amauri. Tiago si duket me 4.5 M por jo te kenaqshme per Juven pritet te qendroj ne Madrid , Molinaro ne Shtutgart , dhe Cannavaro ne Dubai . Per momentin Melo qendron i paprekshem , por nuk perjashtohet mundesia e ndonje kembimi sic mund te ndodhe dhe me Diegon ( me Shweinsteinger ) .

 • Melo , Sissoko , Poulsen , njeri eshte teper - Juventusi i ka nxjerre ne shitje tre shkaterruesit e mesfushes qe sipas tyre njeri eshte teper dhe duhet larguar per te ardhur nje Palombo . Maliani Sissoko emri i tij eshte me i lakuar ne merkato , por nuk hiqet mundesia qe dhe braziliani ose danezi te largohen .

 • Dejan Joksimovic , Anglez shpejtoni , Krasic kete jave ne Juve - Agjenti i Milos Krasic , Dejan Joksimovic u ka dhene nje sinjal klubeve angleze Man Utd dhe Arsenal si dhe Inter dhe Fenerbahce se ata jane duke e humbur luften per Krasicin . Sipas tij para disa javeve Fenerbahce ka bere nje oferte te forte te pelqyeshme por Milosit nuk i pelqen Turqia por Italia konkretisht Juventusi te cilet dhe kane pranuar oferten e Juves per Krasicin . Joksimovic thekson se nese nuk ka ndonje oferte serioze nga klubet angleze Krasic kete jave pra para boterorit do nenshkruaj per Juven .

 • Nga Argjentina : Juve afer marreveshjes me Agueron - Sipas te perditshmes Ole klubi torinez i Juves i ka ofruar Atleticos se Madridid nje shume prej 20M € + Diego + Tiago . Sipas Ole marreveshja duket afer pasi presidenti i Atleticos ka qene vet i pranishem ne Torino me drejtuesit Juventin dhe ai ende eshte ne hamendje per kete Maxi-Oferte .

 • Monaco : Pres Marrotan per Martinez -Drejtuesi i larte sicilian Monaco ka bere te ditur se diten e Merkure pret nje takim me Beppe Marrotan per Jorge Martinez . Ai deklaron se ai bashke me Pepen do ishin kopje ideale me 4-4-2 . Cmimi 14 M € .

 • Krasic i thote PO Juves - Me ne fund Beppe Marrota ka arritur te bind serbin e CSKA . Ai i ka thene PO Juves . CSKA ofronte 15 M € kurse Juve i jep 10 M € . Me 12 M € si duket do mbyllet marreveshja . Tash vetem " friga " qendron tek Interi i Benitezit pasi ai kur ishte ne kontakte me Juven perforcimin e pare e kishte Milos Krasicin . Sidoqofte dhe Marrota pohon se duhet te shmangin nje duel me Interin per Krasic . Por serbi do kaloje sipas te gjitha gjasave ne Juve brenda nje afati te shkurter pasi ai vet personalisht ka thene PO pranoj Juven .

 • Juvja pas Mensah - Per zevendesuesin e Cannavaros mendohet ganezi i shquar per goditjet me koke Jonathan Mensah . Ai sivjet ka luajtur per Granada i huazuar nga Udinese . Ai momentalisht ndodhet me kombetaren e vet . Juvja duhet te mposht konkurentet e Aston Villa , Lazio dhe Tottenham .

 • LAJME SHKURT: Sipas shtupit Italian Dzeko neser pritet te vije ne Torino..

 • LAJME SHKURT: Crishito do te rikthehet ne Juventus

 • LAJME SHKURT: Bari kerkon ta huazoj Giovincon

 • LAJME SHKURT: Moussa Dembele nen vezhgimin e Juves