30 qershor 2010

Juve kthehet kah Motta

Juventus raportohet se është duke menduar të transferojë mbrojtësin e Udineses, Marco Motta.

Motta është rikthyer te Udinese nga Roma dhe Gazzetta dello Sport shkruan se Juve do të kërkojë të huazojë Mottan deri në fund të sezonit.

Në varësi të paraqitjeve të lojtarit, Juventusi do të kërkojë opsionin për ta blerë atë në fund të sezonit të ardhshëm.