12 qershor 2010

LAJME NEWS 12.06.2010 - GrandeJuve  • CSKA, Krasic dëshiron Juventusin - CSKA e Moskës ka hedhur poshtë mundësinë e bashkimit të Krasic në Manchester City dhe ka konfirmuar se ai dëshiron të shkojë në Juventus. Zyrtarët e CSKA tani janë të gatshëm për të nënshkruar për 15 milion euro.Inter dhe Manchester United janë të interesuar dhe mund të përpiqen të transferojnë atë, por ata duhet ta konsiderojnë se Krasnic tanimë është lojtarë i Juventusit.

  • Milan dhe Juve konkurrojnë per Barzaglin - Juventus po hedh syt rreth e rrotull per te perforcuar departamentin e qendermbrojtjes.Objektivi i pare eshte Leonardo Bonucci por ka veshtiresi per te arritur lojtarin azurr .Sipas thashethemeve te mercatos te mbledhura nga TuttoJuve.com. Juventus nuk ka arritur te marr garanci per mbrojtesin e talentuar dhe ka planifikuar qe te mendoj per lojtarin e Wolsfburgit Andrea Barzaglin. Lojtari me knaqesi do te pranonte nje kthim ne Itali.Kostoja e tij eshte rreth 4-5 milion euro.Por Juve duhet te luftoj me Milanin, i cili e ka njejtin qellim te blej ate.Por problemi i Milanit sigurisht eshte mosha dhe shpenzimet per blerjen e kartonit e tij.Tani levizjet priten prej Wolfsburgit, e cila duhet te vendos nese do te rinovoj kontraten ose per ta lene te lire , dhe ekipet qe e jane te parat per te marre jane Juve dhe Milan.Edhe ne Gjermani eshte shume i kerkuar .

  • Dzeko : Kam vendosur për të ardhmen time - Edin Dzeko i cili tashme gjendet ne pushime ka derguar nje mesazh: "Unë kam vendosur për të ardhmen time." Asgjë nuk është përfundimtare, me përjashtim se ai do ta le Wolfsburg. Boshnjaku është më afër Juventusit dhe thuhet se Juventusi do te marre hapa javen e ardhshme. Sipas Tuttosport bianconerët po punojnë shumë për të marrë këtë lojtar dhe kanë bërë përparim të ndjeshëm në atë rrugë por për të marrë atë në Torino, duhet të nënshkruajnë një çek të madh dhe atë as Juventusi e as Milano nuk e kanë ndërmend ta bejne perveq se te fusin ne shkëmbim ndonjë lojtar , ku te Juventusi janë të gatshëm : Duke filluar nga Diego për të vazhduar me Amauri, Sissoko, Poulsen, Grygera dhe kështu me radhë.

  • Lamtumire Gallas, Juventus gati transferon ate - William Gallas ( 33 ) mbrojtesi Francez , mund te jete transferi i ardhshem i Juventusit sa i perket mbrojtjes.Keto dite agjenti i Gallasit do te udhtoj per ne Italia qe ti perfundoj te gjitha dhe ta bejne te gatshem transferimin e tij.Flitet per nje kontrate 2 vjecare , 2 milion do ti fitoj ne sezon. I vetmi problem do te jete kondicioni dhe fiziku i tij. Poashtu Juventus jane duke e percjellur edhe gjate kampionatit boteror ku luan per Francen dhe do shohin se a eshte i gatshem te transferohet ne Juventus. Gallas shpesh'her ka qene edhe i lidhur me nje kalim te Milanit por sic duket ka perfunduar cdo gje.