16 qershor 2010

LAJME NEWS 16.06.2010 - GrandeJuve • Ja perse mund te largohet Kielini: - Kur para 3 viteve ishte njeri nder qendermbrojtesit me talent me te madh , Giorgio ishte afer transferimit tek City i erikkson . Ne ate kohe ai merrte 900.000 € ne sezone . Tani pas 3 viteve Giorgio eshte njeri nder qendermbrojtesit me te mire ne planet . Ai per momentin ka nje kontrate me Juven deri me 2013 me 2 M € ne sezone , ndersa Zebina merr gati gati sa ai . Per rrinovimin e kontrates Giorgio shpreson shume , por oferta prej 20-25 M € e Man Utd pak ka ndryshuar , dhe Kielini mendon seriozisht per kete oferte me 4 M € ne sezone . Ai duhet te zevendesoje Vidic i cili do kaloje tek City .

 • Chirico: "Milan - Juventus - shkëmbimi Amauri - Huntelaar ?" - Marcello Chirico, Qsvs mysafir i Qsvs në nje mbrëmje, foli për një shkëmbim mes Milan dhe Juventus "Të dy janë sulmues, unë besoj se shkëbimi Amauri - Huntelaar është i mundur." Sipas një shkruesi te sportit , Milan kanevojë për një mbrojtës dhe mesfushor , që mund të jetë De Ceglie: "Rossonet kanë kohë që e përcjellin ." Camoranesi thot : "Unë nuk shkoj në Milan, do të qëndroj në Juve ".

 • Letra e nje tifozi shqipetar nga Kosova per Tuttojuve.com - Përshëndetje i dashur Tuttojuve shkrim, unë nuk mund të pranojë se nuk është duke marrë parasysh Marotta Criscito dhe Caceres. Humbja e tyre është një fushatë të plotë fatkeqësi transferimi dy janë të rinj, të fuqishme, agresive dhe mund të shkojnë për të ndihmuar në krahë. Marco Motta nuk është për Juventus, Caceres është shumë më mirë në të gjitha tiparet, pastaj Criscito, vetëm shikojnë atë të luajtur me ekipin Kombëtar, është padyshim njeriu humbur ne sezonin e fundit, unë nuk mund ta kuptojnë Marotta dhe Del Blacks, sepse nuk duan ata. Në fillim ne menduam se do të bëjnë diçka të mirë për Juve, por deri më tani janë vetëm duke bërë ndonjë gjë për të kënaqur tifozët, asgjë për të forcuar ekipin janë vetëm duke u përpjekur për të blerë disa "të lirë dhe të ulët të vlerësuarat lojtarët, të cilat mat kanë tashmë në ekipin tonë. Bonucci OK, Krasnic dhe Gallas, por Motta Martinez Ledesma, Elia AOGOI, dhe disa të tjera të lidhura me ne, ata janë askund më afër që ne prisnim. Nëse Melo dhe Poulsen duhet të largohet, kam ndërmend të shkoj në Marotta kombëtare shqiptare, kapiten Sunderland FC Lorik Cana. Ai është një mesfushor Machine vrasjen. Për sulmin, ne duhet të vazhdojmë me Trezeguet, Del Piero, Iaquinta, Giovinco dhe për të blerë një nga Džeko, Robinho apo Miccoli.
  Juventus 2010/2011: Buffon, Manninger, Kirev, Zebina, CACERES, Legrottaglie, Bonucci, Gallas, Chiellini, Grosso, Criscito, Krasnic, Pepe, Cana, Sissoko, Marchisio, Camoranesi, Yago, David Silva, Ekdal, Giovinco, Trezeguet Del Piero, Iaquinta, Dzeko. Alban nga Kosova

 • Milan , Adriano apo Caceres - Milan - Ne rolin e mbrojtesit AC Milan ka ngushtuar rrethiin me vetem dy opsione.Adriano dhe Caceres. Adriano Braziliani i Sevillas eshte i ndjekur shume kohe por blerja e tij eshte ndoshta e lidhur edhe me lojtarin tjeter te Sevillas Luis Fabianos. Caceres eshte nje emer i ri . Uruguajani eshte pronesi te Barcelones pasi Juventusi ka vendosur qe te mos ta blej ate. Per ate jane rreth 10 milion ne dispozicion ndermjet shtijes te Huntelarit ne Angli .

 • Krasic te Juve: Vendimi do te merret sot ose neser - Edhe pse Milani e ndoqi ate dhe shume here disa media deklaronin se ai eshte shume afer Milanit sic duket gjithcka ka perfunduar.Do te transferohet ne Itali , por vetem ne Juve.Sic duket Milani nuk i ka ofruar parat te cilat i kerkonin CSKA Moska, ndersa ne anen tjeter Manchester City dhe Juventus i kane permbushur kerksat por me gjase lojtari do te transferohet ne Juventus.Lojtari me shume preferon destinacionin ne Itali , dhe mbrenda dy ose tri diteve te ardshme do te vije edhe vendimi.

 • Merkato e Juves , derri me 2 Korrik duhet te jete gati - Juve eshte padyshim shume Aktive ne kete merkato , per vete faktin se kete vit do e filloje me heret aventuren ne eliminatoret e "europa league" . Drejtuesit e Juves dje paten nje mbledhje ku diskutuan rreth merkatos juventine dhe se duhet te perforcohen sa ma shpejte per te filluar me pregaditjet pastaj me 3 Korrik ne Pinzolo . Perforcimi i pare eshte Pepe , pas tij shume afer jane Gallas ( Juve ofron 2.5 M , agjenti i tij 3.5 M ) , Bonucci qe si duket do jete Bianconer dhe Marco Motta i huazuar nga Udine ne Roma . Krasic nuk eshte me nje objektiv kryesor pasi qe eljero elia lojtari i Hamburgut me paraqitjet e tia ka terhequr vemendjen e te gjitheve , agjenti i 23 vjecarit deklaron se ka kontakte me Juves e Hamburgut .Martinez i Catania eshte alternative tjeter . Krasic si duket do veshet bardhezi , ai don vetem Juven , ndersa probl. mund te dali vetem nje 2 M € . Ne sulm Dzeko mbetet objektivi primar , ndersa Aguerro endrra , Gila dhe Pazzo alternativat .

 • Krasic shiqon vetem bardh e zi , dua vetem Juven - Nga Afrika serbi ka pohuar se nuk i pelqen situata e krijuar . Krasic : " Me te vertet nuk e kuptoj , nuk i kuptoj drejtuesit e CSKA , ata e dine , une e dua vetem Juven , nuk dua te shkoj ne City e as me ne Inter , une zgjedhjen time e kam bere qe moti , dua te shkoj vetem ne Itali tek Juventus " deklaroi sot Krasic nga Afrika . La Stampa njofton se CSKA ka ulur cmimin nga 18 M ne 16.5 M por per drejtuesit e Juves 13.5 M eshte oferta dhe nuk luan . Ditet vendimtare na presin .

 • Juventus, Rafinha alternativa tjeter nese deshton Krasic - Mbrojtesi Brazilian i Schalke 04 , Rafinha, i lidhur me klube Italiane si Milan dhe Genoa , tashme kerkohet edhe nga Juventus. Biankoneret mund ta transferojne Rafinha nese ata nuk jane ne gjendje ta kompletojne dhe te jene te gjitha ne rregull me kontraten e Krasicit, qe tanime ndjeket edhe nga Interi.

 • Krasic : Nuk duroj me , Juve me merr - Serbi nervoz me drejtuesit e CSKA qe sipas tij duan qe me cdo kusht qe ai te kaloj ne City . Une zgjedhjen time e kam bere me pare , dua te kaloje vetem ne Juventus pohon serbi Krasic ( 25) nga Afrika .

 • Krasic , Nje hap perpara per Juven - Tashme eshte bere nje " telenovele " Juve-Krasic . 25 vjecari serb si duket ka refuzuar Cityn e Interin ( qe tashme nuk jane te interesuara per te ) dhe ka deklaruar se deshiron vetem Juven . Oferta e CSKA prej 18 M € tani do zbritet ne 16.5 M € ndersa Juve me 14 - 15 M € mund te mbylle kete transfere . Sot o Neser do jene dite decizive .

 • Manchester Junaitid kërkon Kielinin e Juventusit - Një zë nga merkatoja ka shqetësuar disi skuadrën e Juventusit. Manchester Junaitid i drejtuar nga Aleks Ferguson është hedhur në sulm për mbrojtësin e qendrës Xhiorxhio Kielini. Trajneri skocez i Djajve të Kuq është gati të fillojë sulmin për mbrojtësin bardhezi dhe është gati të ofrojë në pjatën e ofertës një shumë ndërmjet 20 dhe 25 milionë eurove, të paktën duke qëndruar tek ajo që shkruan gazeta angleze “The Sun”. Për të marrë shërbimet e mbrojtësit të kombëtares italiane, Manchester Junaitid është i vendosur të shesë Nemanja Vidiç tek Manchester Siti, që është gati të paguajë jo pak, por plot 25 milionë euro, duke parë që lojtari serb pëlqehet shumë nga italiani Roberto Mançini. Drejtuesit bardhezi, ndërkohë i kanë bërë gjërat e qarta që kohë më parë, që Xhiorxhio Kielini është ndër lojtarët që nuk do të shiten, sepse është shumë i rëndësishëm për të ringritur Juventusin sipas kërkesave të Xhixhi Delnerit. Oferta e rëndësishme e Manchester Junaitid mund të ndryshojë disi mendjen e drejtorit të përgjithshëm bardhezi Bepe Marrota. Për momentin, mbrojtësi 25-vjeçar italian përfiton 2 milionë euro neto në sezon dhe në orët e ardhshme është parashikuar një takim ndërmjet drejtuesve të shoqërisë bardhezi dhe menaxherit të Kielinit, Davide Lipi, për të rritur disi pagesën e lojtarit që është tashmë ndër lojtarët më të rëndësishëm në skuadër, duke parë që prej tre sezonesh është i pazëvendësueshëm dhe shumë i kërkuar në merkato, në rast se shoqëria bardhezi nuk do të plotësojë kërkesat e lojtarit, atëherë Xhiorxhio Kielini mund të bëjë valixhet gati dhe të transferohet në Manchester ku Sir Aleks Ferguson e pret me krahë hapur.

 • Bonucci si huazim te Juventus - Sipas thashethemeve të disa mediave, Juventus ka arritur marrëveshje me Barin për të marrë gjysmën e kartonit të Leonardo Bonucci. Edhe pse asgjë nuk është zyrtarizuar, pritet që në ditët në vijim skuadrat të dalin me një lajm rreth këtij lojtari.

 • Del Neri per Krasic , Pepe , dhe Melo - Flet trajneri i Juves " Gigi " Del Neri . Del Neri per Krasic : " Pasi qe e pash ne TV ishte interesant , eshte nje lojtar i shpejte dhe shume aktiv , kam thene dhe me pare se ne Juve nuk duhet nje revolucion por ca freskime " . Del Neri per Pepe : " Une e kam ndjekur kete djalosh qe kur luante ne Palermo , gjithmon sakrifikon te skuadren e vet , nje personalitet i duhur per Juven " .
  Del Neri per Melon : " Nuk di nese do qendroj Felipe ne Juve , ai patjeter qe do ndeshkohet per ato fjale per Juven " .

 • LAJME SHKURT: Pas Boniccit arrit edhe Motta nga Roma

 • LAJME SHKURT: Buffon do te mungoj per 10 dite

 • LAJME SHKURT: Melo - asnjeher nuk kam thene qe ne Juventus nuk jam i lumtur

 • LAJME SHKURT: Pepe Marotta ka arritur marveshje me agjentin e Gallasit

 • LAJME SHKURT: Juve shum afer Vargasit

 • LAJME SHKURT: Espanjoll kerkon TrezeGolin

www.Grande-Juve.NET