08 qershor 2010

LAJME NEWS 08.06.2010 - GrandeJuve  • Vizitat mjeksesore per Pepen - Simone Pepe tanime ndodhet ne Torino per vizitat mjekesore por nuk do te firmos sot por pas boterorit njofotn La Gazzetta Dello Sport .

  • Sot behet zyrtare transferi i Pepes - Sot në agjendën e Juves është edhe transferi zyrtar, apo nënshkrimi me Simone Pepen e Udineses. Dy klubet Juve dhe Udinese kanë bërë marrëveshjen më herët dhe sot pritet të nënshkruhet me lojtarin në fjalë. Në këto momente Pepe është në kontrollat mjekësore, si rutinë këto për të nënshkruar kontrat të re.Në Croso Galielo Ferraris do të jetë Jean Claude Blanc që do të nënshkruaj me lojtarin dhe një nga asistuesit më të mirë në Serie A. Pepe do të nënshkruaj një kontrat 4 vjeçare për 1.5M Euro në sezon dhe si zakonisht disa foto në dhomën e trofeve të Juves me ndrresën Bardh e Zi para se të fluturoj për në Johanesburg (Afrika Jugut 2010).

  • Krasic tanime ndjehet Bianconer : Kenaqesi te luash me Juven - Tanime ne ditet ne vazhdim do behet Zyrtare por Krasic per sportal.rs gjate nje interviste ka deklaruar :
    Krasic : " Po , Po eshte e vertet , jemi ne fazen e fundit te akordit , besoj se nuk do dali problem nga CSKA , ata e dine per largimin tim para 3 muajsh pasi qe ua kam deklaruar , dhashe shume per CSKA-n , ky ishte fundi .Italia , Juvja ? - Krasic : " eeee Juventusi eshte nje nder klubet me te medha ne Itali dhe europe , ata kane shume tifoze , di pak per Del Nerin qe luan me 4-4-2 dhe une do pershtatem kollaj me kete formacion . Me futbollin italian sdo keme problem pasi qe di te pershtatem kollaj , pra Juve me prit se po vije " deklaron Krasic .Sic konsiderohet " Mbreti i Serbise dhe Nedvedi i Rri " pritet te nenshkruaj ditet ne vazhdim nga Afrika . Ai poashtu ka folur per kombetaren serbe dhe per emocionet dhe sfidat qe i pret ne Afrike .

  • Juve më e forta fizikisht - Edin Dzeko 193cm, Milos Krasic 185cm, Simone Pepe 178cm, Leonardo Bonucci 190cm, Jorge Martinez 181cm, Marco Motta 184cm gjithë këta emëra të lidhur për Juven e sezonit të ardhshëm me këta centimetra në trup do t'a bëjnë Juven edhe më të fotë fizikisht (perparësi shum e madhe kjo në Serie A). Si duket Del Neri po përgadit gjithqka për të mos ndodh diqka që të habitet ai pra qdo detaj në vendin e duhur nën drejtimin e Del Nerit.Nëse këtyre lojtarëve ia shtojmë edhe gjatësinë e Buffon, Chiellini, Iaquinta, Sissoko, Marchisio, Amauri atëherë vërtetë kornerët dhe krosimet do të jenë 'penalti' për Juventusin sezonin e ardhshëm.

  • Juve , nje hap para per Dzekon - Sot ne Milano Marotta dhe drejtuesit e Wolfsburgut do te vendosin gati gati gjithcka . Marotta pergatit formulen si te arrije tek Dzeko . Presim dhe te shohim ne Milano sot te dalim sa me pozitivisht per kete takim .

  • Merkato , Po " Nedvedi i Rri " , tani blerja e madhe - Juve ka hyre fuqishem ne merkato dhe para boterorit si duket ka bere goditjet e para : Pepe , Krasic , apo Motta e Bonucci . Dje Milos Krasic apo sic e quajne tifozat bardhezi " Nedvedi i Rri " shprehi hapur se ka oferte serioze nga Juve dhe se ditet ne vazhdim do jene ato te fundit per sa i perket te arrdhmes . Agjentet e tij sot jane ne Moske per te mbyllur kete transef per 13 M € . Nderkohe blerja e madhe konsiderohet ajo e Dzekos ( 40M ) nga Wolfsburgu . Juve do kete veshtire te sjelli ne Torino por sot ne Milano eshte caktuar nje takim mes Marrotas dhe drejtuesve te Wolfsburgut .

  • Diego , Amauri , Sissoko , e ardhmja larg Torinos - Si duket Marrota po ben c'mos per te arritur ndonje kontakt me ndonje klub per te larguar Diegon , Amaurin apo Sissokon . Braziliani duket afer Bayernit por nuk hiqet mundesia e Wolfsburg apo Hamburg , sidoqofte Bundesliga mbetet aty . Valencia dhe Marsej te interesuara per Amaurin . Ndersa drejt largimit eshte edhe " i adhuruar i tifozeve " Momo Sissoko i cili duket se do kaloje ne Firence .

  • Camoranesi objektivi tjeter i Milanit - Siç raportohet nga Sky Sport 24 mesfushori i Juventusit Mauro German Camoranesi mund të jetë një nga objektivat e ardhshëm të Milanit. Ky lojtar munde të jetë një alternativë e besueshme për Allegrin i cili mund ta përdor ate ne disa menyra .Megjithatë, mbeten dyshime në lidhje me moshën (33 vjeqar) dhe për gjendjen fizike të lojtarit, i cili sapo eshte kthyer nga një sezon i veshtir me shume lendime.Rezultatet munde te dalin se shpejti.