15 qershor 2010

Molinaro mbetet tek Stuttgart

Juventus ka zbuluar formalisht shitjen e mbrojtësit Cristian Molinaro te ekipi gjerman Stuttgart.

Molinaro iu bashkua Stuttgartit në janar si huazim dhe klubi nga Bundesliga ka shfrytëzuar mundësinë për të nënshkruar me të kontratë të përhershme.

Juventusi ka bërë të ditur se Stuttgart ka paguar 3.9 milionë euro për të transferuar Molinaron.