09 qershor 2010

LAJME NEWS 09.06.2010 - GrandeJuve  • Giovinco ne sulm , me keni humbur 2 vite - Ne nje interviste te dhene per TMW ( tuttomercatoweb ) Giovinco shprehet se Juventusi padyshim qe i ka humbur 730 dite ( 2 vjet ) , edhe pse eshte nje nder talentet me te medhenje ne Itali " Thnegla Atomike " per 2 vite me Juven nuk ka kaluar as kuoten e 10 paraqitjeve . Koheve te fundit mendohet se Bari ka ofruar nje kontrate te majme per G20 , ai shprehet se nuk din gje per kete . Ai shpreson per nje sezone qe vjen me te mire dhe te sukseshme si dhe shpreh kenaqesine qe Del Neri do jete trajner i Juves .

  • Barcelona pas Sissokos - Juve mes ardhjeve dhe largimeve . Pas Molinaros dhe Kanavaros si duket dhe Sissoko eshte prane largimit , nje numer i madh i skuadrave europjane jane te interesuara per te . " el mundo deportivo " shkruan sot se Barca po kerkon zevendesuesin e Yaya Toure ( pasi ai eshte prane largimit ) dhe si duket Sissoko eshte njeriu i duhur per te cilin Barca ofron 10-15 M € . Kujtojme se per Sissokon jane te interesuara dhe Milan , Fiorentina , PSG , Lyon , Bordeaux , e shume tjera .

  • Agj. i Krasic : Firma te Premten - Agjenti i Krasic Joksimovic : Bisedimet kane ardhur ne fund , Te enjten ne programe kemi nje takim me kreret e CSKA pastaj te premten firma . Sidoqofte Juve tanime e ka kete lojtar para fillimit te boterorit . Pas Pepes Juve siguron sherbimet e " Nedvedit te Rri " dhe mbyll operacionin e lojtareve anesor ne 4-4-2 te Gigi Del Nerit .

  • Juve ne Moske per Krasic - Kete mengjes Marrota udheton drejt kryeqytetit rus Moske per te arritur akordin e pritshem me drejtuesit e CSKA Moscow per serbin Milos Krasic . 14 M € si duket do te jete marreveshja perfundimtare . Lajmet e para per kete transfer do te vijne nga Beppe Marrota .

  • Sportmedie : Diego e Sissoko per Dzekon ! - Dzeko konsiderohet i pashitshem sipas drejtuesve te Wolfsburgut por Juve insiston . Sipas nje faqe gjermane Sportmedien Juve i ka ofruar Wolfsburgut Diegon dhe Sissokon per Dzekon , e mundur por problem mund te dali braziliani i cili nese luan ne bundeslige , deshiron te luaje per Bayern .

  • Juventusi ndejk Gallasin - Sipas te perditshmes franceze L'equipe klubi italian Juventus eshte ne ndjekje te William Gallas te Arsenal i cili ende nuk ka vazhduar konraten me Arsenal . Pas Gallas jane dhe Panathinaikos dhe PSG .

  • Borozan : CSKA nuk e shet Krasicin nder 15 M € - Krasic duket shume afer Juves por Borozan insiston se ne mes lojtarit dhe Juves eshte akordi por problem mund te dali 1.5 M € i Juves pasi qe Juve ofron 13.5 M € kurse CSKA Moscow kerkon 15 M € . Gjithsesi ai eshte optimist se ne keto takime te ketyre diteve gjithcka do jete ne rregull .

  • Pepe : " Jam ne klubin me prestigjoz Italian " - Tanime qe eshte zyrtare Pepe ka thene fjale me te mira per klubin e tij : Pepe : " Jam me te vertet i lumtur , ndjehem i kenaqur dhe ky transferim ne Juve me jep motivim te dyfishte ne Afrike . Shpresoje te kaloje se me mire me kombetaren dhe pastaj ta rringjallim Juven , Juvja eshte klubi me i madh italian " deklaron Pepe .

  • Iaquinta do largohet - Agjenti i sulmuesit italian ka bere te ditur se klienti i tij mund te largohet ne drejtim te Anglise dhe te filloje nje jete te rre me Tottenham Hotspur . Marrota mendon me nje kembim me Gareth Bale .

  • Tottenham, Iaquinta është objektivi i parë - "Iaquinta është kërkuar nga Tottenham". Ishte titulli në shumë gazeta dhe tabloide angleze pas fjalëve të agjentit të Vincenzo Iaquintas, D'Amico Andrea, ku ai konfirmoi se sulmuesi i Juventusit është objektivi numër një i Harry Redknapp.