24 qershor 2010

Juventus e deshiron Montolivion

Xhuzepe Marota ka lajmruar perforcime.. Juventus tashtme shikon dhe e percjell Rikardo Montolivio.

Sipas "Tutosport", Juventus po planifikon te beje nje ofert Fiorentines per mesfushorin Axur Rikardo Montolivio.

Luidi Del Neri eshte sipatizus e keti lejtari, pasi qe Montolivio ka shkelqyer ne Kampionatin Botror, kan shfaqur shum interesim per kete futbollist siq eshte Arsenali..

Drejtori Sportiv i Juventusit ka deklaruar se do te kete perforcime.

"Jemi te pregaditur per pune, boll cka ka ndodhur, ende ka me pasur lajme te reja sa i perket largimeve dhe perforcimeve, nuk eshte koha e duhur te flas per emra por do te blejm edhe shum futbollist tjere mirpo ata nuk munden te vije deri ne perfuntim te pushimeve - Ka deklaruar drejtori sportiv Marota".