24 qershor 2010

Juventus kerkon Albert Riera

Bianconeret deshirojn perfaqsuesin spanjoll Albert Riera.

Skuadra e Juves eshte e interesuar per sherbimet e Albert Riera i cili mbron ngjyrat e Liverpulit. Arritja ne Anfield nuk ka qen ardhje e mir per Rieran, ku Rafael Benitez nuk kishte dhene shum hapsir per futbollistin. Pas nje sezoni ne Liverpul eshte i interesuar ta ndryshoj klubin..

Megjithate ardhja e futbollistit ne Juventus pritet nga shitja e disa lejtarve biankoner behet fjal per Groson dhe Tiagon qe i kerkon Atletiko Madrid, ku me tehollat e shitjes mund ta transferojn Reiran. Sipas "Sportiitalia". Alber Riera vlersohet 8-9 milion euro, perveq Juventusit per te jan te interesuar edhe Hamburg, dhe Stuttgart.