11 qershor 2010

LAJME NEWS 11.06.2010 - GrandeJuve  • Cska e rrit cmimin per Krasic - Menaxheri i përgjithshëm Giuseppe Marotta i ka kthyer në Itali pas takimit në Moskë me zyrtarët serbë per Milos Krasic. Marotta ka bërë të qartë që rusët se nëse ata nuk do të mbajnë fjalën e tyre në shumën rënë dakord më parë prej 15 milion euro, ata mund të harrojmë për arritja e një marrëveshje me të.Juventus nuk janë të vendosur të bien në një luftë të ofertave për Krasnic ose ndonjë lojtarë të tjerë dhe janë të zhgënjyer me faktin se CSKA janë rritur papritur i kërkuar çmimin e tyre për 18 miliona. Një zgjidhje pritet së shpejti.

  • Agnelli pranon për interesimin e Krasic - Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli ka deklaruar: "Ne kemi punuar shumë për një muaj, ne e dimë se kemi dy muaj të tjerë dhe në lidhje me tregun e transferimit ne do të shohim në fund të gushtit per situatën tonë a do te vije. Krasnic?

  • Zyrtarizimi i Krasic sonte - Ne mengjesin e sotem Beppe Marrota ka udhetar ne linjen Milano - Moscow , pasi qe ne Moske do takohet me kreret me te larte te CSKA per te mbyllur ceshtjen me Milos Krasic per 14 M € . Sky Sport njofton se zyrtarizimi do te vije sonte .

LAJME SHKURT

  • Mogji - Krasiq nuk eshte perforcim ideal

  • Juventus shikon mundesin e transferimit te Barzalit nga Parma

  • Juve pergadit ofanziven tjeter per Edi Dzeko

  • Krasic Flet - Dua qe te behem Nedvedi i ri

  • Camoranesi vitin e ardhshem mund te jet futbollist i lire..

  • Juve kerkon Martinez nga Katania