26 qershor 2010

Dzeko te henen do te filloj bisedimet

Futbollisti i kombetares se Bosnjes, Edi Dzeko te henen do ti filloj bisedimet me kryesin e klubit Gjerman Wollsburg, sa i perket Transferimit..

Sipas web faqes "SPORTSPORT" menagjeri i Futbollistit Irfan Rexhepagiq, te henen ne Wolsburg do te dakohet me drejtorin sportiv Dietmaro Hoeness, perta informuar ate se klienti i ti nga sezoni i ardhshem deshiron ta nderroj skuadren.

Wolfsburg me te gjitha forcat deshiron qe Edi Dzekon ta mbane ne skuadren e tyre, mirpo siq qendrojn punet eshte shume e veshtire qe Dzeko te qendroj ne Gjermani. Edi Dzeko edhe vitin e kaluar ekishte deshiren pertu larguar nga Wolsburgu, dhe nga stinori i ri ai deshiron te luaj ne nje klum me te madhe te Europes ku kishte mundur te luante ne kupat e europes..

Situaten e Dzekos po e percjellin JUVENTUS, Manchester Citi dhe Chellsea, nga kjo vjen ne konsiderat qe Wolsburgu do ta kete shume te veshtire per ta mbajtur Dzekon pasi qe ka oferta te mira nga keto tri skuadra..

Ne Torino po priten te perfundojn bisedimet e te henes, dhe Juve eshte i gatshem te beje oferten e par drejt Wolsburgut.. Si te behet e ditur se Wolsburg deshiron ta shes futbollistin e perfaqsueses se Bonjes, Juve do te kerkoj dhe dote beje ofert ne drejtim te klubit gjerman perti bindur ata qe Dzeko sezonin e ardhshem te luaj ne Torino..