17 shtator 2010

Pepe: Na duhet kohë

Anësori i Juventusit, Simone Pepe, ka kërkuar kohë që skuadra të përshtatet në mënyrën dhe taktikat e trajnerit Luigi Del Neri.

Bianconerët nuk e kanë filluar mirë sezonin, duke mos arritur të regjistrojnë fitore as në Serie A e as në Europa League, mirëpo Pepe ka kërkuar durim derisa bardhezinjtë ta gjejnë mënyrën e të fituarit.

“Ku gjendet Juventusi aktualisht është treguar në ndeshjen kundër Lech Poznan”.

“ E dimë se nuk po bëjmë gjëra të mëdha dhe e dimë se duhet të përmirësohemi. Nuk është problemi i mënyrës se si ne i qasemi lojës, por na nevojitet kohë që të përshtatemi në skemat dhe lëvizjet e Del Nerit”, ka thënë mesfushori italian për Sky Italia.