19 shtator 2010

Marotta: I kuptojme tifozet por duhet kohe, Del Piero? i mahnitshem

Pak minuta para se te filloje ndeshja UDINEZE-JUVENTUS,Beppe Marrota ka dhene nje deklarate te shkurte per SKY SPORT. Ja deklarata e bere e drejtorit te pergjithshem te Juventusit.  Sot kthehet Amauri ne pankine dhe se shpejti do kthehet edhe Martinez. Juventusi eshte restauruar. Tani sipas jush sa kohe i duhet Delnerit per te dhene nje dore te rendesishme ne kete ekip. Le te themi qe te dielave te pakten duhet vleresuar per permiresimet,kjo eshte ajo qe ne drejtuesit e klubeve duam te shohim.. Është e qartë se, ndryshimi që ndodhi gjatë fushatës se transferimeve te verës ka qenë i jashtëzakonshëm, duke marrë parasysh se kemi marre 12 lojtarë . Pra, është e qartë se ne të vërtetë duan kohë. Unë gjithashtu e kuptoj tifozët qe duhet te kene pak durim, sepse Juventus është mësuar të fitoj dhe kështu që ne duhet të përpiqemi për të fituar, por për të fituar duhet të kalojmë nëpër këtë model.
Dhe ky Del Piero edhe pse 36 vjece eshte gjithmonë i pranishëm e prisnit?
“Unë nuk e prisja, por Del Piero është një talent, kështu që kur një është një talent ai është edhe në menaxhimin e tij.Arrin te futet ne loje dhe te shfaqe cilesite e tij te mahniteshme edhe ne futbollin e sotshem,pavarsisht nivelit ai arrine te te mahnis.