22 shtator 2010

Edhe Juventusi kërkon Shaqirin

Juventusi është tejet i interesuar për shërbimet e anësorit dhe supertalentit kosovar që luan për Baselin, Xherdan Shaqiri.

Sipas sportal.it, 18 vjeçari i talentuar ka rënë në syrin e drejtuesve Bianconer pas paraqitjeve të shkëlqyera në St. Jakobs Park. Shaqiri konsiderohet si një nga talentët më të mëdhenjë në botën e futbollit dhe në kërkim të tij janë vënë skuadra si Barcelona, Liverpooli, Dortmundi, Arsenali, PSV Eindhoven, Interi dhe Milani.

Xherdan Shaqiri shënoi një gol të shkëlqyer ndaj Anglisë në kualifikimet për Euro 2012, ndërsa do ta ketë rastin për të shkëlqyer edhe në Ligën e Kampionëve, pasi që Baseli është në grup me Bayernin, Romën dhe Clujin.