16 shtator 2010

Lajme News - Permbledhje...


 • 4 Talentët në shënjestër të Juves - Drejtuesit e Juventusit po monitorojne talentet me te medha te futbollit boteror. Sot, ‘TUTTOSPORT’ ka publikuar emrat e 4 talenteve qe vezhgohen prej bardhezinjve. Ja ku po i permendim :
  1-Christian Dannemann Eriksen,mesfushori danez i Ajax-it me tipare sulmuese. Ai eshte 18 vjec dhe krahasohet nga te gjithe si pasuesi i LAUDRUP.
  2-Funes Mori, sulmuesi i RIver Plate njihet si ‘Crespo i Ri ‘.
  3-Stanley Okoro, ( lindur ne 1992 ), mesfushori afrikan i Almeria.
  4-Sebastien Corchia, i Le Mans.
 • Bookmakers-at : Cassano ne Juve ? PO - Sipas Bet1 128 dhe aty Anglez Cassano pas 3 muajsh mund te nderroje fanelle . Kuota qe Cassano te kaloje nga Xhenova dhe Torino eshte 1.80 sipas Bet1128 dhe atyre Anglez 1.90 . Tashme tifozat Bjakoner mund te enderrojne .
 • Cassani, Behrami ose Lichtsteiner për krahun e djathtë  - Dirigjenca Juventine po planifikon per te perforcuar sulmin me ardhjen e nje sulmuesi te ri, por edhe per mbrojtjen.Pasi Motta, Grygera, De Ceglie, Traore nuk duket se sjellin shume siguri ne mbrojtje.Emri i pare eshte Matia Cassani qe luan per Palermon.Emri i dyte eshte Valon Behrami i West Ham, ish lojtari i Lacios i cili pelqehet shume nga Roma.Dhe emri i fundit eshte Lichtsteiner mbrojtesi Zvicerian i Lacios, i cili pelqehet nga udheheqesit e Juves.
 • Cassano e Bonuanotte për hapin e madh të cilësisë - Antonio Cassano eshte ‘endrra ne sirtar’ e Luigi Del nerit. Por,fantazisti i Sampdorias mund te jete nje objektiv konkret,duke pare se tratativat per rinovimin e kontrates se tij nuk jane ne nje rruge te drejte. Sampdoria eshte gati ti rinovoje kontraten me nje shkurtim te angazhimit te tij,ndersa Juventusi eshte gati ti ofroje te njejtin angazhim qe Cassano ka momentalisht me Sampdorian. Pervec Cassano, Juventusit i pelqen edhe mesfushori 22 vjecar i River Plate,Diego Buonanotte. Bounanotte ndiqet prej kohesh nga dirigjenca e bardhezinjve.
 • Udinese - Juventus , gjyqtar Bergonzi Do te jete Bergonzi nga Xhenova gjyqtar i takimit te javes se 3 midis Udineses dhe Juventusit ne program te Dielen ne ora 15:00 .
  Ndihmesit e tij do te jene Maggiani dhe Carrer , ndera i 4 do jete Orsato .