18 shtator 2010

Chiellini: Rezultati me Udinesen eshte thelbesor

Mbrojtës i Juventus është ende shumë i zhgënjyer me barazim në minutën e fundit ne ndeshjen me Leh Poznan:  “Fitorja do kishte qene shume e rendesishme
për renditjen dhe per moralin. Golat e mi perfundojne ne plan te trete”
Chiellini e kthen vemendjen e tij ne ndeshjen e se dieles kunder Udinezes, nje ndeshje qe skuadra e Del Nerit duhet ta kerkoj fitoren me te gjitha menyrat per tu ngjitur ne tabelen e renditjes. Kunder bardhezinjeve te Guidolin nuk do jete aspak e lehte per te fituar. Por e rendesishme eshte te marrim fitore eshte shprehur mbrojtesi Juventin.