16 shtator 2010

Giovinco: Nëse shënoj kundër Juves, do të festoj.

Sulmuesi në huazim i Juves tek Parma, Sebastian Giovinco ja k'a treguar 'dhëmbët' Juves duke i thënë që nga tash se në Javën e 18 kur Juve do të luaj kundër Parmas në Janar, nëse shënoj do të festoj që i bie një mos'respekt për ndrresën Bianconere.
"Po do t'a festoj," ai deklaroj për Parma TV.
"Do më vie keq për tifozat pasi ata më duan mua, por un nuk isha trajtuar mir nga klubi, por një gjë është e sigurt unë do t'a festoj golin qfardo që të ndodh." tha talenti i rritur në Bardh e Zi duke shtuar edhe disa fjal për Parman e tijë
"Liga është shum e balancuar, kemi nisur mirë por duhet t'i arrijmë 40 pikë sa më par të jetë e mundur" përfundoi Giovinco i cili ka bërë 2 asiste dhe ka Shënuar një gol në 2 ndeshjet e para në Serie A.