17 shtator 2010

Moggi: Juventusi po e humb krenarinë

Ish-drejtori i Juventusit, Luciano Moggi, ka porositur drejtuesit të reagojnë për të zgjidhur problemet e klubit.

Juventusi është kritikuar për dështimet e hershme të sezonit, dhe duket se do të kalojë shumë kohë derisa ekipi të marrë veten.

“Ndoshta jo shumë njerëz më besojnë mua, por duke parë Juventusin të pranojë tre gola në shtëpi nga Lech Poznan, vërtet më lëndon. Kjo dëmton krenarinë, kujtimet e ndeshjeve të Ligës së Kampionëve dhe Skudetot”.

“Tre gola mbrëmë, tre gola të dielën, ndjehem si një luan i mbyllur. Nëse do të mund, do ta ndihmoja këtë ekip, që për mua ka nënkuptuar po thuajse të gjithë karrierën time në futboll”, ka thënë Moggi për Tuttomercatoweb.