17 shtator 2010

Del Neri: Nuk ishim të përqendruar

Trajneri i Juventusit, Gigi del Neri, ka kritikuar lojtarët e tij për mospërqendrim pas barazimit të mbrëmshëm me rezultat 3-3 në Europa League ndaj Lech Poznan, ndeshje kjo e zhvilluar në Olimpico të Torinos.

“Ky rezultat na bën neve të shohim te vetja. Ne po vijmë nga rrethana të vështira, pastaj humbasim kur jemi duke e kontrolluar ndeshjen. Ne u përpoqëm shumë për të shënuar golin e tretë dhe u lodhëm, andaj duhej ta kishim ulur tempon”.

“Një gol i vonshëm mund të ndodhë, veçanërisht pasi Lech shënoi një gol të shkëlqyeshëm. Problemet janë gjithmonë të njëjtat: mungesë e koncentrimit dhe vetëbesimit në atë çfarë bëjmë në fushë. Sot nuk po flas për kualitetet e kundërshtarit, por për gabimet tona”, ka thënë Del Neri.