17 shtator 2010

Juventus, edhe një tjetër vit për Del Pieron?

Juventusi planifikon të shtojë edhe një vit në kontratën e Alessandro Del Pieros për të vlerësuar paraqitjet e jashtëzakonshme të tij.

Është thënë se ky do të jetë sezoni i fundit i kapitenit legjendar pas 17 vitesh me fanellën bardhezi, mirëpo La Stampa njofton se drejtuesit e Juves janë të impresionuar me paraqitjet e sulmuesit 35-vjeçar, ashtu që planifikojnë ta mbajnë edhe për një vit në skuadër.

Trajneri Luigi Del Neri është shprehur mjaft i kënaqur me paraqitjen e kapitenit në ndeshjen kundër Lech Poznan, ku asistoi në dy gola dhe e shënoi të tretin.