20 shtator 2010

Melo: Juventusi është në rrugë të drejtë

Mesfushori problematik i Juventusit, Felipe Melo, beson se ekipi është në binarë, pas fitores prej 4-0 në fundjavë ndaj Udineses.

“Trajneri i ka dhënë grupit besim dhe ka pasur transferime të mira gjatë kësaj vere. Përkundër pozitës në kampionat, e cila nuk është ajo që e dëshirojmë, ky ka qenë një ndryshim i dukshëm i mentalitetit”.

“Mendoj se ne mund të kemi një sezon shumë më të mirë se sa vitin e kaluar”, deklaroi Melo. /