20 shtator 2010

Juventus mendon ta blejë Gignac

Sipas mediave italiane, Juventus i ka shtuar listës së sulmuesve edhe një emër të ri, Gignac.

Përveç mbrojtjes, Juventus në janar mund të ndryshojë diçka edhe në sulm, një repart që është i mbuluar akoma nga Del Piero, Iaquinta, Amauri dhe Quagliarella. Sipas edicionit të sotëm të Corriere dello Sport, Bianconeri janë të interesuar për Benzeman e Real Madridit, Në qoftë se nuk arrijnë të blejnë Benzeman, Juve do të nisë sulmin për francezin tjetër të Marseilles, Gigna