17 shtator 2010

Bayern Munchen ëndrronë Chiellini-n

Mbrojtësi i Juventus ishte vënë në shënjestër të Bavarezëve edhe gjatë afatit të shkuar verorë.

Bayern Munchen nuk mund ti largoj sytë nga Giorgio Chiellini. mbrojtësi Juves, shënoi dy herë dje në ndeshjen për Evropa Ligë, ai ende nuk ka rinovuar kontratën e tij me Juventus, e cila përfundon në 2013: sipas magazines gjermane ’4 4-2.com’ Bayern Munchen është gati të bëjë një ofertë të re për Chiellinin që në janar dhe është duke e përcjellur situaten nga afër, edhe pse gjasat për largimin e tij janë minimale.