31 gusht 2009

Zyrtare: Juventusi nënshkruan me Grosso

Juventus ka kompletuar transferimin e mbrojtësit të Lyonit, Fabio Grosso, i cili ka nënshkruar kontratë trevjeçare me biankonerët.

Klubi italian tashmë një kohë të gjatë është lidhur me 31-vjeçarin, por transferimi i tij nuk u realizua derisa në çastet e fundit të afatit kalimtar.

Juve ka bërë një varg nënshkrimesh të reja këtë verë, përfshirë edhe Diegon, Felipe Melon dhe Fabio Cannavaron.

Grosso bëri 52 paraqitje për Lyonin ku u transferua në vitin 2007 nga Inter. Italiani fitoi kampionatin francez, Kupën e Francës dhe Superkupën gjatë kohës së tij me Lyonin.