30 gusht 2009

Valencia mposhtë Sevillan

Valencia në kuadër të javës së parë të Premiera Divisioan ka pritur në Sevillan në shtëpi. Ndeshjen e fitoi Valencia me rezultat 2-0. Golat për Valencian i shënuan Mata në minutën e 47 dhe Hernandez 80. Valencia gjatë ndeshjes së parë tregoi performancë më të lartë nga ajo e sezonës së kaluar, si në sulm njëashtu edhe në mbrojtje. Sevillan e karakterizoi dy kartona e verdhë të Frederic Kanoute që u përjashtua nga loja. Valencia Sevilla 2-0