31 gusht 2009

Gerrard: Benitezi kishte të drejtë

Futbollisti i Liverpoolit Steven Gerrard deklaroi se '' Kritikat e Benitezit ishin të drejta. Ne kishim disa mbledhje javën e kaluar, dhe prisnim me padurim ndeshjen e Boltonit. Ne gjatë ndeshjes me Bolton treguam kualitetin dhe karakterin tonë. Mendojë se ishte një ndeshje shumë e mirë. Ne kishim sezonë të mirë vitin e kaluar dhe të gjithë kanë pritur se ne përsëri do të jemi në të njëjtin nivel. Ne humbëm dy ndeshje, por ne tani do të vazhdojmë me fitore dhe do të fitojmë titullin'' u shprehë Gerrard