31 gusht 2009

Messi: Fitorja kundër Brazilit do të jetë çastë më i mirë

Futbollisti i kombëtares Argjentinase Lionel Messi para ndeshjes kualifikuese me Brazilin deklaroi '' Të mposhtësh Brazilin do të jetë një prej ngjarjeve më të rëndësishme të këtij viti. Unë kisha çaste të mira gjatë këtij viti, por fitorja kundër Brazilit do të jetë kulmi i gjithçkaje. Do të jetë një ndeshje shumë e vështirë, por ne duhet të mendojmë vetëm për vete, dhe të luajmë futboll të mirë.'' u shprehë Messi