30 gusht 2009

Fenerbahçe godet në minutën e 90

Skuadra e Fenerbahçes sonte luajti ndeshjen e javës së katër me Manisasporin në shtëpi. Pjesa e parë ishte e varfër për futboll dhe asgjë nuk treguan skuadrat. Por pjea e dytë ishte ndryshe, së pari Emre Belezoglu brenda 1 minuti merrë dy kartona të verdhë dhe përjashtohet nga loja, më pas Guiza sënon për Fenerbahçen në minutën e 79. Manisaspor barazon në minutën e 86 nëpërmjet Keles. Ndërsa Semih Senturk ishte ai i cili solli fitore për Fenerbahçen në minutën e 90. Sonte u luajtën edhe tri ndeshje dhe u arritën këto rezultate

Kasimpasa 0 - 4 Genclerbirligi
Sivasspor 0 - 2 Diyarbakirspor
Trabzonspor 1 - 1 Bursaspor