30 gusht 2009

Derbi Francez i barabartë

Sonte në Francë u luajtë ndeshja derbi në mes Marsey dhe Bordeaux. Ndeshja përfundojë e barabartë 0-0. Ishte një ndeshje e mrekullueshme por vetëm gola nuk kishte. Dy skuadrat sulmonin që së paku një gol të shënonin, por dy skuadrat ishin të vendosura mirë në mbrojtje dhe në asnjë mënyrë nuk arrinin që të gjejnë rrugën për në rrjetë. Sot u luajtën edhe dy ndeshje në ligën Franceze dhe u arritën këto rezultate:
Paris S.G. 3 - 0 Lille
Toulouse 0 - 1 Valenciennes