31 gusht 2009

Sneijder i kënaqur me debutimin

Wesley Sneijder e konsideron meritor sulmuesin Samuel Eto’o për debutimin e suksesshëm të holandezit me fanellën e Interit.
Sneijder bëri një paraqitje të shkëlqyer në Derby della Madonnina, ku zikaltrit e mposhtën Milanin me rezultat 4-0.
“Ndeshja kundër Milanit ishte debutimi më i mirë që mund ta kisha pritur. Atmosfera në San Siro është e jashtëzakonshme dhe nuk mund të pres ta shijoj stadiumin kur do të jetë plot me tifozë Nerazzurë, sepse këtë radhë ne ishim mysafirë”.
“Jam i kënaqur me mënyrën si kam luajtur dhe me kuptimin e shpejtë që e gjeta me Eto’o-n. E dija që Samuel është një lojtar i madh, por nuk mundja ta imagjinoj se të luash krahas tij është aq lehtë!”, ka thënë holandezi për “La Gazzetta dello Sport”.