31 gusht 2009

Cobolli Gigli i impresionuar me Interin

Presidenti i Juventusit, Giovanni Cobolli Gigli, thotë se Interi ishte shumë mbresëlënës në derbin e të shtunës kur shkatërroi Milanin me rezultat 4-0.

“Inter u duk i fuqishëm që nga fillimi i kampionatit dhe duke marrë parasysh se është ekipi që fitoi skudeton sezonin e kaluar, është edhe më i strukturuar këtë sezon, dhe shumë mirë i stërvitur dhe është konkurrenti kryesor për titull”, ka thënë Gigli.

“Ne kemi nevojë që ekipet tjera të marrën pikë nga ta dhe ta bëjnë rrugën e tyre më të vështirë. Unë nuk flas si një person anti-Inter, por si një fans i Juves. Interi do të jetë i fuqishëm këtë sezon, por Juventus po ashtu është përmirësuar. Andaj do të shohim se çfarë do të ndodhë në fushë”, ka shtuar italiani.