31 gusht 2009

Capello thërret Crouch në kombëtare

Trajneri i kombëtares Angleze ka thirrur edhe dy futbollist në kombëtare. Ai ka thirrur futbollistin e Totatenhamit Peter Crouch dhe Wes Brown nga Man United. Anglia do të luajë ndeshje miqësore me Slloveninë dhe për kualifikime në kampionat botërorë me Kroacinë