31 gusht 2009

Serie A, ekipi javës

Në Serie A gjatë kësaj jave u luajtën ndeshjes e javës së dytë. Menjëher në javën e dytë u përballën dy gjigandët Italian Milan dhe Inter. Ndeshjen e fitoi Interi me një rezultat të thellë. Gjatë kësaj jave futbollistët që u dalluan në Serie A janë:

Portier
Luca Castellazzi (Sampdoria)

Mbrojtës
Maicon (Inter)
Fabio Cannavaro (Juventus)
Alessandro Gamberini (Fiorentina)

Mesfushorë
Diego (Juventus)
Daniele De Rossi (Roma)
Felipe Melo (Juventus)
Marek Hamsik (Napoli)

Sulmues
Fabio Quagliarella (Napoli)
Diego Milito (Inter)
Antonio Cassano (Sampdoria)