30 gusht 2009

Spalleti: Nuk ishim pergaditur fizikisht

Trajneri i Romës pas humbjes kundër Juventusit në konferencën për shtypë deklaroi '' Ne luajtëm mirë, por sihim të dobët fizikisht. Është lehtë të gjeshë anët negative, por unë mund të themë se humbëm të gjithë së bashku. Është e vërtet që nuk treguan të gjithë performancën e De Rosit dhe Francesco Tottit, ne nuk luftuamë me gjithë shpirtë. Roma është skuadër e madhe, dhe do rikuperohet'' u shprehë Spaletti