31 gusht 2009

Drogba: Ne jemi skuadra e shekullit

Futbollisti i Chelsea Didier Drogba i bindur se Chelsea ka skuadrën më të mirë në histori. Ai deklaroi ''E di që isha pjesë e historisë kur fituam për herë parë kampionatin në 2005 dhe kur e mbrojtën një vit më vonë. Të gjithë nga ishin pjesë e historisë. Të i shënosh me Chelsean 100 gola është një eveniment i madh. Unë asnjëher nuk e kam bërë me skuadrat tjera. Unë jam sulmues, dhe çdo sulmues dëshiron që të shënojë gola. Por unë duhet të vazhdojë të shënojë që skuadra të jetë në toplist'' u shprehë Drogba