31 gusht 2009

Hughes lavdëron Adebayorin

Menaxheri i Manchester Cityt, Mark Hughes, ka vetëm fjalë falënderuese për sulmuesin Emmanuel Adebayor.
Adebayor u tregua si një përforcim fantastik për Cityn, dhe ka shënuar tre gola në tre ndeshjet e para të sezonit.
“Adebayor është i shkëlqyeshëm. Para se të vinte te ne, shumë flitej për të si futbollist dhe si personalitet, dhe shumë prej fjalëve ishin në kontekst negativ. Por ai erdhi këtu me një dëshirë të madhe për sukses, dhe në zhveshtore është motivuesi kryesor”, ka thënë Hughes.
“Gjërat të cilat u thanë për të, unë nuk i pash. Jam shumë i impresionuar nga loja e tij dhe nga sjellja. Mendoj se ai kënaqet të luajë dhe fansat e duan. Ndoshta kjo i ka munguar në jetë”, ka shtuar trajneri anglez.