31 gusht 2009

Galatasaray nuk ndalet dot

Galatasarayi sonte luajti ndeshjen e javës së katër kundër Ankaraspor dhe e fitoi me rezultat 0-2. Golat për Galatasarayin i shënuan Kewel në minutën e 74 dhe Nonda në minutën 83. Galatasarayi edhe pse nuk ishte superiore kundër Ankarasporit përsëri arriti të korrë fitore me dy gola epërsi. Ankaraspor luajti një ndeshje të mirë, por provoja e Galatasarayit ishte ajo që shënoj gola.