31 gusht 2009

Benzema: 2010 do të jam ndryshe

Futbollisti i Real Madridit Karim Benzema deklaroi se '' Në vitin 2010 do të më shihni si një futbollist i ri. Do të ndërrojë stilin e lojës, dhe do të luajë shumë mirë. Nuk jam duke u shqetësuar për performancën, por as nga presingi i shtypit dhe tifozëve. Unë do të mundohem të luajë sa më mirë dhe të i sjellë Real Madridit suksese. Unë jam shumë i lumturë këtu'' u shprehë Benzema