30 gusht 2009

Favoritët fitojnë në Serie A

Fiorentina ka shënuar fitore të rëndësishme përballë Palermos në ndeshjen e zhvilluar të dielën mbrëma në Artemio Franchi.
Viola shënoi fitore minimale prej 1-0, ndërsa golashënues ishte Jovetic (29’).
Lazio ka përmbysur avantazhin e Chievos për të shënuar fitore si mysafir në Stadio Bentegodi të Veronës.
Napoli ka shënuar fitore bindëse kundër Livornos me rezultat prej 3-1. Transferi i sivjetmë i napolitanëve Fabio Quagliarella shënoi dy herë në këtë përballje (10’ dhe 83’), ndërsa golin tjetër për vendasit e shënoi Hamsik (36’). Golin e nderit për mysafirët e shënoi Lucarelli.
Fitore me rezultat të ngjashëm ka shënuar edhe Sampdoria kundër Udineses, ndërsa golat për vendasit i shënuan Pazzini (11’), Mannini (45’) dhe Cassano (83’), ndërsa për mysafirët shënoi Di Natale (56’).
Me golin e Morettit (45’), edhe Genoa ka shënuar fitore shumë të rëndësishme si mysafir i Atalantas.