30 gusht 2009

Raiffaizen Super liga e Kosoves - Lajme

Prishtina shënon fitoren e parë

Prishtina në kuadër të javës së tretë të Raiffeissen Super Ligës së Kosovës në futboll u përballë me Kosovën e Vushtrisë. Prishtina nisi ndeshjen me sulme të parreshtura. Nganjëher me kundërsulme mundohej Kosova të ggjente rrugën për një gol, por Atrit Fazliu në minutën e 17 ishte ai i cili solli në epërsi Prishtinën. Më pas Kosova filloi të sulmonte për një brazim eventual, dhe ndeshja në pjesën e parë përfundonë me epërsinë e Prishtinës. Kosova e Vushtrisë gjatë pjesës së dytë u angazhua për barazim, por mbrojtja e çelikët e Prishtinës nuk lejoi një barazim eventual.

Trepça vazhdonë serinë e fitoreve

Gjilani në kuadër të javës së tretë të Raiffeissen Super Ligës së Kosovës në futboll u përballë me Trepçën. Gjilani u mundua që të shënojë por ajo që ishte në fushë ishte Trepça dhe me golat e Emin Balici 10',26 dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë. Menjëherë posa filloi pjesa e dytë Florent Haziri ngritë rezultatin në 3-0. Gjilani përsëri mbetet në fushë me 10 lojëtar, por edhe Trepça nuk synon të shënojë më gola dhe Gjilani me sulme të pakëta nuk arrinë së paku para tifozëve të shënojë golin e nderit.

Flamurtari nuk u dorëzua

Flamurtari në kuadër të javës së tretë të Raiffeissen Super Ligës së Kosovës në futboll u përballë me Vllaznimin. Flamurtari nisi ndeshjen me sulme të parreshtura. Nganjëher me kundërsulme mundohej Vllaznimi kundërvihej, dhe Rilind Juniku në minutën e 36 ishte ai i cili solli në epërsi Vllazninë. Më pas Flamurtari filloi të sulmonte për një brazim eventual, dhe ndeshja në pjesën e parë përfundonë me epërsinë e misafirëve. Ndërsa në pjesën e dytë Flamurtari përsëri fillon me sulme dhe në minutën e 73 Papuqi prek topin me dorë dhe referi referon penalti, ndërsa ai që shënon nga penaltia është Zejnullahu. Ndërsa vetëm 5 minutë më vonë Qëndrim Sejdiu shënon për Flamurtarin, ishte një rikthim i mrekullueshëm i rezultatit.

Hysi mposhtë Lirinë

Hysi në kuadër të javës së tretë të Raiffeissen Super Ligës së Kosovës në futboll u përballë me Lirinë e Prizerenit . Hysi nisi ndeshjen me sulme të parreshtura. Nganjëher me kundërsulme mundohej Liria mundohej të i kundërvinte, por Mentor Zhdrella në minutën e 24 ishte ai i cili solli në epërsi Hysin. Më pas Liria filloi të sulmonte prë një brazim eventual, dhe ndeshja në pjesën e parë përfundonë me epërsinë e Hysit. Përsëri i njëjti skenar Liria me sulme të parreshtura dhe Karahoda në minutën e 73 barazon rezultatin. Por Zhdrella ishte ai i cili përsëri e sjellë Hysin në epërsi në minutën e 81.

Besa mposhtë Kekun

Besa në kuadër të javës së tretë të Raiffeissen Super Ligës së Kosovës në futboll u përballë me Kekun. Besa si vendase nisi ndeshjen me sulme të parreshtura. Nganjëher me kundërsulme mundohej Keku që të i përgjigjej Besës, por asnjëra nga skuadrat nuk arritën të shënonin në pjesën e parë. Më pas Besa filloi të sulmonte për të shënuar së paku një gol , dhe në minutën e 53 Mulliqaj shënon për 1-0 për Besën. Keku u mundua të shënojë së pagu një gol por vendasit nuk lejuan befasi.