31 gusht 2009

Vad Der Vaart refuzon Besiktasin

Futbollisti i Real Madridit Holandezi Rafael Van Der Vaart ka refuzuar të shkojë në Besiktas. Sipas ''Sport'' Van Der Vaart kishte pasur një ofert të majme nga skuadra Turke por ai kishte zgjedhur të qëndrojë në Madrid.Por a do të ketë vend në Madrid, dhe se dihet fare mirë deklarata e Pellegrinit për largimin e disa futbollistëve nga klubi.