30 korrik 2009

Uli Hoennes: Ribery 100 milion euro

Frank Ribery padyshim ishte emri më i përfolur i merkatos gjatë kësaj vere. Edhe pse dy ditë më herët Franz Beckenbauer kishte deklaruar se Ribery bënë 94 milion euro, njëri nga drejtuesit e Bayernit dhe biznismeni i njohur Gjerman Uli Hoennes deklaroi se '' Ne kemi thënë se Riberyn nuk e shesim pas 15 korrikut. Ne kishim vënë një çmim 100 milion euro, dhe deri tani asnjë dkuadër nuk ka bërë një ofertë të tillë'' u shprehë Hoennes