30 korrik 2009

Ronaldo operohet

Futbollisti i Palmeiras Ronaldo e ka bërë një operacion në dorën e majtë. A ishte lënduar gjatë ndeshjes në javën e kaluar, dhe pritet që brenda tri javëve të kthehet në fushën e gjelbër. Njëherit Ronaldo është edhe futbollisti që ka shënuar gola më së shumti në kampionate botërore, por a do të jetë i gatshëm për botërorin 2010 pritet të shihet se a do të ketë ftesë nga përzgjedhësi i kombëtares Braziliane