31 korrik 2009

Cruz zgjodhi Lazion

Julio Cruz ka arritur marrëveshje me Lazion, kështu që pasi ishte afër Romës, sezonin e ardhshëm “El Jardinero” do të vishet kaltër e bardh. Argjentinasi dhe klubi nga kryeqyteti italian kanë arritur marrëveshje për një kontratë njëvjeçare, me opsion të dytin, dhe do të përfitojë një milion e 800 mijë euro në sezon, shifër inferiore kjo nga ajo sa ishte i gatshëm të paguante klubi grek Panathinaikos. Cruz vendosi të mbetej në Itali dhe t’i bashkohet trajnerit Ballardini, që e pret me padurim.