30 korrik 2009

Juve merr mbrojtësin Kaseres nga Barcelona

Juventusi dhe Barcelona kanë gjetur marrëveshjen për huazimin e mbrojtësit Hoze Martin Kaseres te bardhezinjtë. Uruguaiani 22-vjeçar do të luajë për një sezon në Serinë A dhe nëse torinezët do të kërkojnë të blejnë kartonin e tij, ata duhet t‘u paguajnë spanjollëve 10 milionë euro. Kaseres, që cilësohet si një prej talenteve difensivë më të mëdhenj në Amerikën Jugore, ka zhgënjyer në "Kamp Nou": me vetëm 14 ndeshje të luajtura. Gjatë verës së kaluar, ai u ble me shumë bujë nga Rekreativo, për 16.5 milionë euro.