31 korrik 2009

Pirlo: Ishte derbi im i fundit

Andrea Pirlo e ka bërë të qartë se do të largohet nga skuadra e Milanit drejt Chelseas. Në ndeshjen kundër Interit e zhvilluar të dielën e fundit, Pirlo u kishte thënë futbollistëve të Interit se " Ky ishte derbi i fundi për mua". Mësohet se Pirlo do të kaloj tek Chelsea për 15 milionë euro dhe dhërbimet e dy futbollistëve, Claudio Pizarro dhe Miachel Mancienne